Burgundia / Bourgogne (France)A teraz chciałabym zaprezentować Clos de Vougeot, bogatą w historie ogrodzoną winnicę, w której niegdyś Cystersi produkowali jedno z najlepszych win w całej Europie, do dziś uważane za Grand Cru o niesłychanej wartości. Od 1945 r. budynek ten służy jako siedziba Confrérie des Chevaliers du Tastevin i właśnie z tego tytułu są tam organizowane przyjęcia nazywane "chapitres", w których uczestniczą znawcy wina z całego świata.Wino nie jest jedynie winem. Jako podarunek od Nieba i owoc ludzkiej pracy, oznacza piękno, wielkość, prawdę. Jako język uniwersalny braterstwa, głosi radość z życia i szczęście ze spotkań, w smaku równowagi i w zmyśle wartości. Podnieść swój kielich, owszem, ale nie tylko aby się z niego napić. "Ten nie jest dobry, kto się nie stara być lepszym." mawiał Święty Bernardyn. To także duch Tastevin.

- cytat z oficjalnej strony Rycerzy Tastevin, http://www.tastevin-bourgogne.com/, przetłumaczenie na język polski własne.
2 komentarze:

 1. Cudowne zdjęcia i klimaty ... Burgundia..tam muszę pojechać , a to ostatnie zdjęcie..tam chciałabym zamieszkać . Dziękuje również za serową ucztę przy lampce wina . Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny :).
   Życzę jak najwięcej takich podroży, pełnych magii, zapachów i dobrego jedzenia.
   Pozdrawiam również !

   Usuń